Lekkie buty z wysoką cholewką

Kozaki nie są obuwiem przeznaczonym jedynie do noszenia w zimie. W lecie również możemy je bez przeszkód założyć. Nie zapominając oczywiście o tym, że letnie wersje kozaków diametralnie różnią się od swoich zimowych odpowiedników. Jakie są to różnice?
Przede wszystkim ich podstawowa funkcja. W zimie zakładamy ciepłe kozaki z futerkiem, które zapewniają naszym nogom ciepło. W lecie zaś ich głównym zadaniem jest ozdoba nóg swojej właścicielki.

Oferta letnich kozaków jest skierowana dla amatorek tego typu obuwia, które nie chcą się rozstawać z kozakami przez cały rok. Niech Was nie myli jednak ich nazwa. Różnią się one zasadniczo od swoich zimowych odpowiedniczek. Przede wszystkim są wykonane z zupełnie innego materiału, przeważnie jest to cienka skóra, czasami zamsz lub lakierowana skóra.
Inna jest również podeszwa tego typu kozaków. Jest zdecydowanie cieńsza i bardziej delikatna. Przy wyborze letnich kozaków kobiety częściej wybierają szpilki lub płaskie modele, rzadziej decydują się na buty na koturnie.

Letnie kozaczki idealnie sprawdzają się jako obuwie na ważne spotkania. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane do spódnicy czy sukienki, kobieta która będzie je mieć na sobie będzie wyglądać wyjątkowo. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają sie modele letnich kozaków, które nie są zbyt wysokie, najczęściej sięgają do łydki. Istnieją oczywiście przeznaczone na lato kozaki sięgające do kolan. Są one jednak odpowiednie na wyjście na imprezę lub do dyskoteki, nie na biznesowe spotkanie. Kozaki na lato to również botki w indiańskim stylu, z frędzlami w piaskowym kolorze.
W letnich kozakach najmodniejsze są srebrne klamry, geometryczne kształty, frędzle, duże i ozdobne kamienie lub różnego rodzaju motywy po bokach kozaczków.

Mężczyźni mają nieco łatwiej jeśli chodzi o dobór letnich kozaków. Modele stworzone dla nich to głównie półbuty, często podobne do zimowych. Jak nietrudno się domyślić nie są jednak ocieplane i nie posiadają antypoślizgowych podeszw, które same zresztą są cieńsze.

Oferta letnich kozaków to propozycja skierowana dla ludzi, którzy lubią niebanalne rozwiązania i znudzili się tradycyjnymi sandałami i lekkimi półbutami.